Wspomóż Oczaków/Ukraina

Historia parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Oczakowie na Ukrainie

Parafia w Oczakowie na Ukrainie została oficjalnie erygowana w roku 2007 przez bpa Bronisława Bernackiego – ordynariusza diecezji odesko-symferopolskiej. Nowa parafia przyjęła wezwanie Matki Boskiej Częstochowskiej. Od września 2007 r. pijar o. Kazimierz Wójciak, który przybył do Oczakowa na stałe i objął urząd proboszcza.
Ojciec Kazimierz Wójciak dokończył budowę domu, urządził wewnątrz kaplicę, pokoje dla księży, w pozostałych pomieszczeniach – zgodnie z pierwotnym założeniem – pokoje wypoczynkowo-wczasowe dla ok. 50 osób, a wokół domu kuchnię, jadalnię, łazienki, itp.
26 sierpnia 2010 r. w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej odbyła się po raz pierwszy uroczystość odpustowa z udziałem licznego duchowieńswa, której przewodniczył bp Bronisław Bernacki.
Początkowo Msze św. odprawiane były w wybudowanej kaplicy parafialnej. Na niedzielną liturgię przychodzi około 30 osób. W Oczakowie, który był bardzo silnie zateizowany w czasach komunistycznych, mieszka zdecydowanie więcej katolików. Niestety, nie są oni związani z Kościołem, choć warto zauważyć, że powoli odradza się u nich świadomość wiary katolickiej.

Nasz adres:
Parafia pw. MB Częstochowskiej
Osiedle Zachodnie 9/3
57500 Oczaków
Ukraina
Nr telefonu: 0038051 5437890 (z Polski)
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone