Pijarski Synod Młodych

Papież Franciszek zapowiedział Synod Kościoła poświęcony tematowi: „Młodzież, Wiara i Rozeznanie Powołania”. Z tego powodu nasz pijarski Ojciec Generał zaprosił wszystkie wspólnoty pijarskie do włączenia się w to dzieło.

Każda prowincja naszego zakonu przeżywa synod na dwóch etapach: lokalnym i prowincjalnym. Etap lokalny zakłada organizację wydarzeń synodalnych podczas których wraz z młodzieżą nauczyciele, rodzice i pijarzy wsłuchają się w głos Ducha Świętego, który mówi do Kościoła.


Pijarzy przez 400 lat swego istnienia towarzyszą młodzieży na ich drodze wiary i rozeznania powołania. Dlatego Generał Zakonu Pijarów, o. Pedro Aguado Cuesta, wezwał wszystkich związanych z duszpasterstwem pijarskim w szkołach lub parafiach na całym świecie do zorganizowania synodu, który będzie częścią Synodu Biskupów.W każdym miejscu pijarskiej obecności, w każdej szkole i parafii pijarskiej odbędą lub odbyły się Synody Lokalne. Zapytaj o to pijara, duszpasterza młodzieży w Twoim środowisku. W każdym momencie możesz się wypowiedzieć wypełniając krótką ankietę – link.
 

 
„Wyzwaniem, jakie stoi przed nami, naszą propozycją, naszym zaproszeniem jest to, byśmy razem posłuchali Ducha Świętego. Co mówi Duch do ludzi młodych, wzrastających w naszych pijarskich dziełach? Co mówi Duch do Bractw Pijarskich, do Zakonu Szkół Pobożnych, do wychowawców, do Ruchu Calasanz? Tym, czego szukamy, jest wsłuchanie się w głos Ducha Świętego, przyjęcie Jego natchnień mając na uwadze oczekiwania, troski, nadzieje i wyzwania ludzi młodych” - pisał o. Pedro Aguado Cuesta, Generał Zakonu Pijarów.
wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 2572 razy
Opublikowano przez: Tomasz
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone