ADAPCIAK - obóz w Bieszczadach

Szkoła skończona, maturka zdana, papiery złożone, decyzja o przyjęciu już w kieszeni... Nowe miejsce, nowi ludzie, nowe życie... Wszystkim tegorocznym maturzystom proponujemy wypad rekolekcyjny w Bieszczady. W programie: turystyka górska, codzienna Eucharystia, integracja i oczywiście formacja duchowa. Ustrzyki Górne, 10-16.09.2018.


MIEJSCE OBOZU: Ustrzyki Górne to jedno z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych bieszczadzkich miejsc. Położone są w sercu Bieszczadów. Są doskonałą bazą wypadową na lokalne szlaki i ścieżki. Stąd wychodzi najwięcej szlaków, stąd najprościej dostać się na bieszczadzkie szczyty, tu też zdecydowanie największa liczba turystów rozpoczyna swą przygodę z Bieszczadami. Jako baza wypadowa w góry Ustrzyki Górne są najlepszym punktem w Bieszczadach.
 

Obozowa Turystyka górska:
proponujemy trasy piesze z Ustrzyk i okolic. Wszystko powierzamy Opatrzności (szczególnie pogodę i naszą kondycję). :
1 - Prawie z pokojów w ośrodku wejdziemy na czerwony szlak. Przed nami Połonina Caryńska (1297m n.p.m.) a na niej napotkamy szlak zielony, który nas poprowadzi przez Przełęcz Wyżniańską i Małą Rawkę (1272m n.p.m.) na Dział (1146m n.p.m.). Przepiękną trasę kończymy w Rawce. (6,5 h)
2 - Busem przemieszczamy się do wsi Wołosate. Dalej czerwonym szlakiem idziemy na Tarnicę (1346m n.p.m.), a po drodze: Rozsypaniec (1280m n.p.m.) i Halicz (1333m n.p.m.). Szerokim Wierchem wracamy do Ustrzyk. (6h)
3 - Bus zawiezie nas na Przełęcz Wyżniańską skąd wdrapiemy się na Małą Rawkę (1272m n.p.m.) i Wielką Rawkę (1307m n.p.m.) oraz dalej niebieskim szlakiem na Krzemieniec. To wyjątkowe miejsce, gdzie spotykają się trzy granice (polska, słowacka i ukraińska) jest położone 1221 npm. Stamtąd niebieski zaprowadzi nas pograniczem ze Słowacją na Rabią Skałę (1170m n.p.m.). 
4 - Dojeżdżamy do Wetliny - Starege Sioło. Dalej żółty szlak zaprowadzi nas do Przełęczy Orłowicza, gdzie przed nami rozpocznie się wędrówka po pięknej Połoninie Wetlińskiej, z której zejdziemy kawałek żółtym i czarnym szlakiem do Górnej Wetlinki. (6 h)
5 - Zielonym szlakiem w Wetlinie ruszamy na Jawornik (1021m n.p.m.) i dalej żółtym na Rabią Skałę (1170m n.p.m.). Od niej niebieskim pójdziemy przez Płaszę (1163m n.p.m.) i Kurników Beskid (1073m n.p.m.) na Okrąglik (1101m n.p.m.),
z którego czerwony poprowadzi nas sąsiedniej miejscowości Smerek. (9,5 h)

GDZIE BĘDZIEMY MIESZKAĆ: W Ustrzykach Górnych znajduje się ośrodek rekolekcyjno-oazowy. W nim mamy do dyspozycji 45 miejsc noclegowych w pokojach o standardzie schroniskowo-turystycznym.

CO BĘDZIEMY JEŚĆ: to, co sobie sami przygotujemy:) Na pewno będzie syto, smacznie i przede wszystkim zdrowo. Każdy będzie miał „dyżur kuchenny” - będzie miał okazję przygotować śniadanie. Obiadokolacje będziemy spożywać w ośrodku.

KOSZT: 450 zł – w cenie: zakwaterowanie, wyżywienie, wejście do Parku Narodowego. Cena nie obejmuje dojazdu do Ustrzyk Górnych.

ZGŁOSZENIA: o. Tomasz Abramowicz SP; tel.: 603723464; mail: duszpasterstwo(a)pijarzy.pl

Co będziemy robić? Ramowy plan ADAPCIAKA: Plan jest oczywiście ramowy. Dlaczego? Nie wiemy jeszcze jaka będzie pogoda i jakie będziemy mieć możliwości, jeżeli chodzi o siły. Zapał oczywiście będzie!
Możliwy jest wspólny wyjazd z Krakowa. Jeżeli taka wersja dojazdu do Ustrzyk Ci odpowiada daj znać. Na początku września otrzymasz info o godzinie zbiórki na Kraków MDA (krakowski pekaes). Jeżeli Kraków Ci „nie po drodze” najlepiej do Ustrzyk dojechać z miejscowości Sanok bądź Zagórz. Cudownie by było, gdybyśmy się wszyscy spotkali w Ustrzykach w ośrodku o godz. 18.00.

Co trzeba zabrać?
Ø śpiwór
Ø koniecznie wygodne buty na dobrej podeszwie (np. Vibram) do chodzenia po górach
Ø ciepła kurtka, polar i kurtka przeciwdeszczowa
Ø apteczka – przede wszystkim: środki opatrunkowe, plastry na odciski, bandaż elastyczny
Ø możesz też zabrać termos - ciepła herbata w górach dobra jest, szczególnie gdy zrobi się chłodniej...; latarka (najlepiej czołówka)
Ø gitarę, bęben i inne instrumenty muzyczne, nawet jak nie wiemy, jak wydobyć z nich dźwięki...
Ø z przymrużeniem oka wprawdzie, ale przypominamy o następujących pozycjach: szczoteczka do zębów, szampon, klapki do chodzenia po domu, legitymacja szkolna/studencka (zniżka na PKP i PKS), dowód osobisty.


wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 4530 razy
Opublikowano przez: Tomasz
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone